slideshow 1
slide show 2
slideshow 3
slideshow 4

تعمیر انواع کنسول بازی

تعمیرات تخصصی انواع کنسول های بازی که شامل ps3-ps4-xbox360-xboxone می باشد پذیرفته می شود

خرابي در كنسول هاي بازي و در كل وسايل الكتريكي معمولا يك امر بديهي است . اما در بعضي از كنسول ها مشكل شايعي وجود دارد كه بعد از گذشت چند سال از عمر كنسول اين مشكل ها پديدارمی شود.

مشکل سخت افزاری عمده تمامی کنسول های فوق ،مبحث به اصطلاح -سه چراغ شدن - و مانند آن می باشد که رفع ایراد فوق عمدتا رفع سردی لحیم یا به اصطلاح قلع مردگی چیپ گرافیک کنسول می باشد.

در این مرکز عملیات ریبال کردن و جایگزینی چیپ گرافیک تماما توسط دستگاه تخصصی بنام BGA machine انجام می شود که هیچ گونه آسیبی به برد کنسول شما نمی زند و تمامی مراحل برداشتن چیپ و جایگزینی آن توسط دستگاه فوق و با برنامه حرارتی مخصوص هر برد انجام می شود.

در ضمن چیپ گرافیک ریبال شده به مدت دوماه گارانتی می شود .

چرا كنسول با مشكل مواجه مي شود ؟

اولين سوالي كه ممكن است براي هر كسي مطرح شود اين است كه اصلا چرا اين مشكل بوجود مي آيد ؟!

براي پاسخ به اين سوال بايد گفت كه اين مشكل شايد در ظاهر فقط سه چراغ قرمز را به شما نشان دهد اما در باطن ماجرا قضاياي پيچيده تري وجود دارد . اما به طور كلي مي توان گفت كه مشكل اصلي از پردازنده هاي كنسول است .

به طور خيلي ساده و ابتداي بخواهم اين مشكل را توضيح بدهم : اگر به پايه هاي CPU ‌هاي Pin‌دار توجه كرده باشيد حتما ديده اين كه ارتباط پردازنده با مادربرد توسط اين Pin ‌ها صورت مي گيرد .

اين پايه ها بعد از مدتي بر اثر گرماي زياد ذوب مي شوند و معمولا در سطح بين پردازنده و برد پخش يا حالت خود گرد بودن خود را از دست داده . به هين علت ارتباط سالم برقرار نمي شود و مشكل به صورت يك 3 چراغ به شما نشان داده مي شود.

در زیر تفاوت بین سولدر های سالم و نا سالم را مشاهده می کنید

ما در این مرکز توپ های قلع را کاملا برداشته و چیپ گرافیک را با توپ های قلع نو ریبال می کنیم .

نکته مهم در این عملیات استفاده از دستگاه تخصصی BGA machine می باشد که به برد هیچ گونه آسیبی نرساند در واقع این دستگاه درست شبیه به عملیاتی که کارخانه سازنده برای اتصال چیپ به برد انجام می دهد کار می کند.

در مورد پلی استیشن هم مشکلی شبیه به مشکل فوق وجود دارد که به مشکل Yellow Light of Death معروف می باشد .